Ndërlidhjet

NOVI SAD


Shefi i grupit që e përfaqëson Serbinë dhe Malin e Zi në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës, Tibor Varadi, ka deklaruar se nga epilogu i gjykimit të Sllobodan Millosheviqit do të varet nëse Serbia dhe Mali i Zi do të paguajnë dëmshpërblime të luftës.
Serbia dhe Mali i Zi mund të shpallen përgjegjëse nëse në gjykimin e Millosheviqit dëshmohet akuza për gjenocid, ka thënë Varadi.
XS
SM
MD
LG