Ndërlidhjet

BAGDAT


Dy shefat e inspektorëve të Kombeve të Bashkuara, Hans Blix dhe Mohamed El Baradei, janë larguar nga Bagdati me më shumë dokumenta rreth raketave të Irakut.
“Kam filluar të shohë disa sjellje pozitive”, ka deklaruar Blix pas vizitës në Bagdat.
Megjithatë nuk është arritur asnjë marrëveshje lidhur me aeroplanët vëzhgues U-2, pasi Iraku vazhdon të kundërshtojë një hap të tillë.
Ndërkaq Blix dhe Baradei pritet të paraqesin në fund të kësaj jave raportin e tyre para Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG