Ndërlidhjet

BERLIN


Shtetet e Bashkuara dhe Italia kanë kundërshtuar planin franko –gjerman, i cili parasheh vendosjen e trupave të Kombeve të Bashkuara në Irak, për të shmangur pushtimin e prirë nga Uashingtoni.
Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell, tha se plani paraqet diverzion, dhe pyetja është nëse Sadami do të çarmatoset apo jo.
Kurse ministri italian i mbrojtjes, Antonio Martino, e ka cilësuar planin si “tepër të paqartë”.
XS
SM
MD
LG