Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri i Australisë, John Howard, pritet të bisedojë gjatë ditës me presidentin amerikan George Bush, për çështjet e Irakut, Koresë së Veriut dhe luftës kundër terrorizmit.
Howard e ka mbështetur sulmin e mundshëm ushtarak kundër Irakut të prirë nga Shtetet e Bashkuara, kurse trupat australiane gjenden në rajonin e Gjirit.
XS
SM
MD
LG