Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka mbërritur në Francë, ku do të bisedojë me presidentin Zhak Shirak për krizën e Irakut.
Pas bisedimeve në Berlin me kancelarin gjerman, Gerhard Shroeder, Putin është zotuar të bashkëpunojë më ngushtë me Francën dhe Gjermaninë për gjetjen e zgjidhjes paqësore për konfliktin e Irakutdhe ka mbështetur rritjen e pranisë së inspektorëve në Irak.
XS
SM
MD
LG