Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell tha se Kina duhet të marrë rol më aktiv dhe t’i kërkojë Koresë së Veriut të heqë dorë nga programet e saj bërthamore.
Ndërkohë, sekretari i mbrojtjes Donald Rumsfeld tha se veri-koreanët kanë 1 apo 2 armë bërthamore, kurse deri në qershor mund të kenë material të mjaftueshëm bërthamor edhe për 6 deri 8 armë të tjera.
Gjatë ditës kryeministri jugkorean, Kim Suk soo, ka deklaruar se qeveria e tij nuk beson që Penjani të ketë armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG