Ndërlidhjet

PARIS


Franca, Gjermania dhe Rusia kanë bërë thirrje të përbashkët për shtimin e inspektimeve në Irak.
Pas takimit të presidentit francez, Jacque Chirac, me homologun e tij rus, Vladimir Putin, në Paris, Chirac tha se ka “ende një mundësi tjetër nga lufta”.
Chirac ka nënvizuar se debati mbi Irakun duhet të zhvillohet “në frymën e miqësisë dhe respektit që karakterizon mardhëniet tona me Shtetet e Bashkuara”.
XS
SM
MD
LG