Ndërlidhjet

KABUL


Dy shpërthime kanë ndodhur pranë bazës kryesore të trupave ndërkombëtare në Kabul, gjatë vizitës së ministrit gjerman të mbrojtjes Peter Struck.
Ky i fundit po viziton trupat ndërkombëtare, pasi Gjermania dhe Hollanda kanë marrë drejtimin e forcës ndërkombëtare të Sigurisë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG