Ndërlidhjet

MEKË


Myslimanët anembanë botës si dhe pelegrinët e haxhit vjetor në Mekë kremtojnë sot Kurban Bajramin.
Sivjet në Mekë shkuan në haxh mbi një milion e shtatë qind mijë besimtarë nga 170 vende, të shoqëruar nga afro një milion të tjerë nga Arabia Saudite.
Zyrtarët sauditë njoftojnë se të paktën 14 haxhinj kanë humbur jetën nga ndrydhja e masës së madhe të njerëzve gjatë ceremonive tek Kodra Arafat afër Mekës.
XS
SM
MD
LG