Ndërlidhjet

BAGRAM


Aviacioni amerikan dhe i koalicionit kanë bombarduar shpella në Afganistanin qendror pasi një patrullë amerikane ishte sulmuar dje me armë zjarri dhe granata në provincën veriore Uruzgan, por nuk pati viktima.
Uashtarakët amerikanë nuk janë të sigurt se kush ishin sulmuesit ose kujt rrjeti i përkisnin.
Forcat speciale të Shteteve të Bashkuara vazhdojnë të kërkojnë për armë të fshehura në ato rajone të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG