Ndërlidhjet

GAZA


Ushtarët izraelitë kanë vrarë dy palestinezë të armatosur dhe një djalë 8 vjeçar afër një vendbanimi kolonësh izraelitë në Rripin e Gazës.
Izraeli dje bllokoi Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës, duke u ndaluar çfarëdo udhëtimi palestinezëve.
Zyrtarët izraelitë thanë se këto masa ishin të domosdoshme për parandalimin e sulmeve të planifikuara vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG