Ndërlidhjet

BUJANOC


Prefekti i Bujanocit, Nagip Arifi thotë se ai, si i pari i komunës, nuk ka kurrfar të dhënash për ndonjë aktivizim të UÇPMB-së dhe se për këte di vetëm ate që ka deklaruar sekertari i përgjithshëm i Alternativës Demokratike, Igor Joviçiq dhe që ishte transmetuar nga televizioni shtetëror.
Në një prononcim për televizionin e Jagodinës, Nagip Arifi ka theksuar se shqiptarët nuk janë autor të grafiteve të shkruajtura dje në muret e objektit të komunës sepse, ishte ditë Bajrami dhe atje nuk kishte asnjë shqiptar, por ishin vetëm puntorët serbë.
XS
SM
MD
LG