Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman, Gerhard Schroeder ka thënë në Parlament se zgjidhja paqësore e krizës irakiane akoma është e mundëshme dhe se qeveria gjermane, bashkë me Francën, Rusinë dhe "partnerët tjerë" po bën gjithë ate që mundet për zgjidhje paqësore.
"Qeveria jonë është bashkë me Francën, Rusinë, Kinën dhe shumë vende tjera në rrefuzimin e idesë se është e pamundëshme zgjidhje paqësore në Irak. Zgjidhja paqësore është e mundëshme dhe për këte po luftojmë ne", ka thënë kancelari gjerman.
XS
SM
MD
LG