Ndërlidhjet

BERLIN


Ministrat e jashtëm të Gjermanisë, Francës dhe Rusisë, do të paraqesin një qëndrim të përbashkët përpara Këshillit të Sigurimit lidhur me krizën irakene.
Kështu ka bërë të ditur kancelari gjerman, Gerhard Shrëder, në një konferencë shtypi në Berlin.
Shrëder ka theksuar se shpreson që qëndrimi i këtyre vendeve të ketë mbështetje të mjaftueshme.
Ndërkaq Shrëder ka pasur një diskutim telefonik mbi krizën irakene dhe me kryeministrin britanik, Tony Blair.
XS
SM
MD
LG