Ndërlidhjet

TIRANË


Ministri i jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi, Goran Svilanovic, ka vizituar Shqipërinë, ku është takuar me përfaqësues të lartë të shtetit shqiptar, përfshirë presidentin e vendit, Alfred Moisiu, kryeministrin, Fatos Nano dhe kreun e diplomacisë së Shqipërisë Ilir Meta.
Udhëheqësit e Tiranës zyrtare kanë theksuar se marrdhëniet e mira dhe proceset integruese të dy popujve dhe të rajonit në tërësi janë parakusht për integrimin evropian.
Ndërkaq, Svilanovic, nga ana e tij, ka vlerësuar se krimi i organizuar mbështet trafikun e armëve, njerëzve, cigareve, duke paraqitur rrezik për qëndrueshmërinë e gadishullit ballkanik.
XS
SM
MD
LG