Ndërlidhjet

PRAGË


Autoritetet ceke kanë marrë masa të reja për të parandaluar sulmet e mundshme terroriste. Masat përfshijnë kontroll të shtuar në aeroporte, sistemin e transportit publik, vecanërisht në Pragë, si dhe dy stabilimentet bërthamore.
Njëherësh janë kërkuar dhe mbi 2 mijë ushtarë për të ndihmuar forcat e rendit në punën e tyre.
XS
SM
MD
LG