Ndërlidhjet

MYNIH


Ministri i jashtëm gjerman, Joschka Fischer sërish ka përsëritur qëndrimin e qeverisë së tij se inspektorëve të armatimit që gjurmojnë për armë të ndaluara në Irak duhet dhënë sa kohë që u nevojitet për të kompletuar misionin e tyre.
"Çdokush që dëgjoi raportet e Blix dhe El Baradei e di se kemi një mjet efektiv dhe për këte arsye ne mendojmë se inspektorët duhet të kenë aq kohë sa u nevojitet", ka deklaruar sot ministri i Jashtëm gjerman.
XS
SM
MD
LG