Ndërlidhjet

HAGË


Kryeprokurorja e Tribunalit të Kombeve të Bashkuara për krime lufte, Carla Del Ponte nesër do të vizitojë Beogradin dhe më vonë Podgoricën për të biseduar me zyrtarët serbë dhe malazezë për bashkëpunimin e tyre me Gjykatën e Hagës.
Florance Hartman, zëdhënëse e kryeprokurores Del Ponte tha javën e kaluar se tem e bisedimeve do të jetë "bashkëpunimi dhe të arratisurit", përkatësisht personat e akuzuar, të cilët akoma ndodhen të lirë.
XS
SM
MD
LG