Ndërlidhjet

KAJRO


Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Ligës Arabe nga takimi në Kajro kanë publikuar një projekt- deklaratë me të cilën përshkruajnë kërcënimet kundër Irakut si "kërcënime kundër sigurisë kombëtare arabe".
Projekt deklarata bën thirrje "për respektimin e pavarësisë dhe sovranitetit të Irakut".
Ministrat, të cilët u mblodhën në mbledhje emergjente, kanë shfaqur mbështetje për vazhdimin e misionit të inspektorëve të armataimit në Irak.
XS
SM
MD
LG