Ndërlidhjet

PRAGË


Rreth 8 milion njerës në më se 600 qytete anembanë botës në protestat e djeshme dhe të sotme kanë çfaqur kundërvënien e tyre ndaj luftës kërcënuese kundër Irakut të prirë nga Shtetet e Bashkuara.
Protestuesit, sikurse në Britani, Spanjë, Itali, Australi kanë dënuar edhe ate që e konsiderojnë si nxitim të qeverive të tyre për përdorimin e forcës kundër regjimit në Bagdad.
Këshilltarja e prseidentit të Shteteve të Bashkuara për sigurinë kombëtare, Condoleezza Rice ka thënë se kurrëfar demostratash nuk do t,e zbrapsin vendosmërinë e Uashingtonit kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG