Ndërlidhjet

MASNA/LIBAN


Një kamion ushtarak sirian i ngarkuar me karburante ka lënë së paku 14 njerës të vdekur kur ishte përmbysur dhe përfshirë nga zjarri afër vendkalimit kufitar midis Sirisë dhe Libanit në rajonin e maleve Masna.
Kamioni që vinte nga Siria ishte përplasur për zyrën doganore të Libanit, me gjasë pasi e kishin lëshuar frenjtë.
XS
SM
MD
LG