Ndërlidhjet

BEOGRAD


Më 25 shkurt do të mbahen zgjedhjet parlamentare, të parat të shtetit të sapo krijuar Serbi dhe Mali i Zi.
Parlamenti do të ketë 91 deputetë nga Serbia dhe 35 nga Mali i Zi.
Parlamenti do të zgjedhë presidentin e ri të vendit, i cili sipas një marrëveshje do të jetë nga Mali i Zi.
XS
SM
MD
LG