Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti francez, Jacque Chirac, ka deklaruar se vendi i tij kundërshton një rezolutë të re për carmatimin e Irakut.
Deklarata e Chirac erdhi pas përpjekjeve diplomatike të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe për hartimin e një rezolute të dytë, e cila parasheh përdorimin e forcës kundër Bagdatit.
XS
SM
MD
LG