Ndërlidhjet

JERUSALEM


Delegacionet izraelite dhe palestineze kanë udhëtuar ndaras drejt Londrës, ku do të takohen me katërshen e ndërmjetësve për Lindjen e Mesme. Katërshja përbëhet nga përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara, Bashkimit Evropian, Kombeve të Bashkuara dhe Rusisë.
Në qendër të diskutimeve do të jenë reformat brenda Autoritetit palestinez si dhe ndihma ekonomike.
XS
SM
MD
LG