Ndërlidhjet

SEUL


Rreth 120 njerëz humbën jetën ndërsa rreth 100 të tjerë akoma konsiderohen të zhdukur, si pasojë e një sulmi që shkaktoi zjarr në metronë e qytetit Daegu të Koresë Jugore, njoftojnë ekipet shpëtimtare dhe policia.
Më tej burimet policore bënë të ditur se deri tani është marrë në pyetje një jug-korean, i cili sipas dëshmitarëve, kishte hyrë në metro dhe kishte hedhur një kuti plastike me lëndë ndezëse.
XS
SM
MD
LG