Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanët amerikanë dhe britanikë sulmuan mbrëmë një radar lëvizës të mbrojtjes kundërajrore irakiene rreth 400 kilometra në jug-perëndim të Bagdadit, njofton Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara.
Gjatë disa muajve të fundit, aviacioni amerikan dhe britanik i ka shpeshtuar sulmet kundër caqeve raketore, radarëve dhe instalimeve komunikuese në zonën jugore dhe veriore "të ndalim-fluturimit" në Iark.
XS
SM
MD
LG