Ndërlidhjet

BAGDAD


Inspektorët e Kombeve të Bashkuara për armatimin kanë vizituar gjatë ditës nëntë objekte në Irak në kërkim të armëve të shkatërrimit në masë, në mesin e të cilëve edhe tre fabrika për prodhim të raketave.
"Irakienët janë shumë më të frytshëm kësaj here se sa ishin gjatë janarit. Është kjo arësyeja që doktor Blix dhe doktor ElBaradei kanë parë shenja inkurajuese kësaj here dhe shpresojmë se autoritetet irakiene do të bashkëpunojnë edhe më tej me ne", ka deklaruar në Bagdad zëdhënësi i inspektorëve të Kombeve të Bashkuara, Hiro Ueki.
XS
SM
MD
LG