Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mardhëniet e tendosura vazhdojnë mes Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut, lidhur me programin bërthamor të Penjanit.
Ky i fundit i ka cilësuar të palogjikshëm mospranimin nga ana e Uashingtonit të ftesës për bisedime dypalëshe.
Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar bisedime shumëpalëshe, në kuadër të rajonit me Penjanin, që ky i fundit të ndërpresë programet e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG