Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komiteti i NATO-s për Planifikim të Mbrojtjes ka rënë dakort të dërgojë në Turqi avionë radarë AWAC, raketa Patriot dhe njësite për reagim ndaj agjentëve kimiko-biologjikë - siç ishte kërkuar nga Turqia, vendi i vetëm i Aleancës 19 anëtarësh që është në kufi me Irakun.
Franca, e cila kundërshton planifikime para-lufte nga ana e NATO-s, nuk është anëtar i këtij komiteti.
XS
SM
MD
LG