Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer ka thënë mbrëmë se qeveria e Shteteve të Bashkuara beson se kaseta e transmetuar javën e kaluar që linte të kuptohet se ishte zëri i Osama Bin Ladenit është autoktone dhe sinjalizon që ai është gjallë.
Zëri në kasetën e transmetuar nga një stacion në gjuhën arabe i identifikuar si i Bin Ladenit shfaqte solidaritet me irakienët dhe u bënte thirrje të ndërmarrin sulme vetëvrasëse kundër trupave amerikane, nëse Shtetet e Bashkuara invadojnë Irakun.
XS
SM
MD
LG