Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


11 palestinezë të vrarë dhe 25 të tjerë të plagosur është rezultati i shkëmbimit të zjarrit gjatë natës mes trupave izraelite dhe militantëve palestinezë e forcave palestineze të sigurisë në qytetin e Gazës.
Trupat izraelite, të mbështetura nga tanke dhe helikopterë, hynë në atë rajon për të shkatërruar uzinat metalike, që Izraeli thotë se prodhojnë granata dhe projektilë, akuza që palestinezët i hedhin poshtë.
XS
SM
MD
LG