Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë thotë se "po të dështojë së vepruari Këshilli i Sigurimit, presidenti i Shteteve të Bashkuara bashkë me koalicionin e të vullnetshmëve do të mbështesë me forcë rezolutën 1441 duke çarmatosur liderin irakien , Saddam Hussein".
Zëdhënësi Ari Fleischer tha se "presidenti George Bush ka ndërmendë të punojë me miqët dhe aleatët për t,i ofruar Këshillit të Sigurimit një rezolutë gjatë kësaj apo javës së ardhëshme dhe e ka bërë të qartë vazhdimisht se epilogu i preferuar për Kombet e Bashkuara do të ishte të veprojnë".
XS
SM
MD
LG