Ndërlidhjet

BERLIN


Liderët e Gjermanisë dhe Egjiptit, Gerhard Schroeder dhe Hosni Mubarak pas bisedimeve në Berlin thanë se "duhet bërë çdo gjë" që kriza irakiene të zgjidhet paqësisht.
Ata i kanë bërë thirrje Irakut që të bashkëpunojë plotësisht me inspektorët e armatimit të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG