Ndërlidhjet

BEOGRAD


Autoritetet e Beogradit thonë se "nuk do të kalojë shumë kohë" që të gjenden dhe t,u dorëzohen organeve të drejtësisë Veselin Shlivançanin dhe Mirosllav Radiq, oficerë të ish armatës jugosllave, të akuzuar nga Tribunali i Hagës për krime lufte.
Duke i bërë këto deklarata, ministri i Brendëshëm i Serbisë, Dushan Mihajlloviq ka thënë se policia serbe nuk ka njohuri se ish komandanti i serbëve të Bosnjës , Ratko Mlladiq gjendet në Serbi, duke shtuar se është e gatëshme që edhe ate ta arrestojë.
XS
SM
MD
LG