Ndërlidhjet

ROMË


Parlamenti italian ka miratuar politikën e qeverisë lidhur me Irakun, duke aprovuar mbrëmë një mocion që kërkon nga Italia të rreshtohet krahas Shteteve të Bashkuara ndërkohë që riafirmon lojalitetin e saj ndaj Bashkimit Evropian dhe Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG