Ndërlidhjet

TEHERAN


Agjencia zyrtare iraniene e lejmeve njofton se 302 ushtarë dhe anëtar të ekipazhit nga Irani kanë humbur jetën gjatë rrëzimit të mbrëmshëm të aeroplanit iranian afër Kermanit.
Në mesin e viktimave gjenden 284 pjestar të Gardës Revolucionare elite dhe 18 anëtarë të ekipazhit.
Akoma nuk u dha asnjë njoftim zyrtar për shkaqet e rrëzimit të aeroplanit.
XS
SM
MD
LG