Ndërlidhjet

UASHINGTON


Autoritetet e Shteteve të Bashkuara thonë se 8 persona janë akuzuar për mbështetje të një grupi terrorist palestrinez që fajsohet për vdekjen e më se 100 njerëzve në Izrael dhe në territoret e okupuara.
Sipas aktakuzës, të dyshuarit janë anëtarë të Xhihadit Islamik palestinez, i përfshirë në listën e Stejt Departmentit si organizatë terroriste.
Në mesin e të dyshuarve është edhe Sami Amin Al-Arian, profesor palestinez në Univerzitetin e Floridës.
XS
SM
MD
LG