Ndërlidhjet

MOSKË


"Rrugët për normalizimin e situatës në Kosovë do të jenë në qendër të vëmendjes gjatë takimit mes Ivanov e Coviq", kanë bërë të ditur burimet diplomatike serbe, përpara takimit në Moskë mes zëvendëskryeministrit të Serbisë, Nebojsha Coviq dhe ministrit të jashtëm rus Igor Ivanov.
Zëdhënësi i ministrisë së jashmte ruse, Jakovenko, ka deklaruar se është herët të nxitohet për përcaktimin e statusit final të Kosovës. Detyrë parësore mbetet normalizimi i gjendjes, ndërsa mbetet aktual parimi standartet para statusit, ka thënë Jakovenko.
XS
SM
MD
LG