Ndërlidhjet

TEHERAN


Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore, Mohamed El-Baradei, ka mbërritur në Iran për të inspektuar, ato që Shtetet e Bashkuara i kanë cilësuar si përpjekje të Iranit për prodhimin e armëve bërthamore.
Teherani i ka cilësuar fabrikat në fjalë të nevojshme vetëm për qëllime civile, sic është prodhimi i energjisë.
Uashingtoni ka qenë tepër kritik dhe ndaj Rusisë, e cila ka ndihmuar projektet bërthamore të Iranit.
XS
SM
MD
LG