Ndërlidhjet

GAZA


Udhëheqësit palestinezë kanë bërë thirrje për demilitarizimin e intifadës, së paku për një vit, në përpjekje për të mundësuar zbatimin e planit të paqes për rajonin.
Ndërkaq gjatë ditës 2 palestinezë janë vrarë si pasojë e sulmeve të ushtarëve izraelitë në Rripin e Gazës, kanë njoftuar burimet e ushtrisë izraelite.
Këto të fundit njoftojnë se palestinezët kishin granata dhe po përpiqeshin të hynin në një vendbanim hebrej, në momentin që janë sulmuar.
XS
SM
MD
LG