Ndërlidhjet

BRUKSEL


Britania dhe Franca do të sjellin për diskutim në Bashkimin Evropian një plan të përbashkët për të marrë përsipër drejtimin e misionit paqeruajtës në Bosnjë.
Plani do të paraqitet nga shefat e diplomcisë britanike dhe franceze, përkatësisht Jack Stroë dhe Domenique de Villepin, edhe si shenjë se pavarësisht dallimeve mbi Irakun, nuk mungon bashkëpunimi franko-britanik në shumë fusha.
XS
SM
MD
LG