Ndërlidhjet

MADRID


Shtypi spanjoll raporton se Spanja, bashkë me Shtetet e Bashkuara dhe Britaninë do të jetë bashkë-autor i projekt rezolutës së dytë që do t,i paparqitet Këshillit të Sigurimit, që do të autorizonte përdorimin e forcës kundër Irakut.
Këto raporte vijnë në kohën kur presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush zhvillon bisedime në Uashington me kryeministrin e Spanjës, Joze Aznar Maria.
XS
SM
MD
LG