Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i dytë i ka bërë thirrje kryeministrit britanik, Tony Balir që të gjejë zgjidhje paqësore për krizën irakiene dhe të shmangë ate që e ka përshkruar si "tragjedi të luftës.
Zëdhënësi i Vatikanit tha se gjatë takimin me Tony Blair, Papa i ka bërë thirrje të "ushtroj të gjitha përpjekjet për të shmangur ndarjet e reja në botë" dhe të shfrytëzojë "resurset e ofruara nga ligji ndërkombëtar për shmangien e tragjedisë së luftës".
XS
SM
MD
LG