Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani dëshironë zgjidhje paqësore të krizës irakiene, por do te mbajë përgjegjës Saddam Husseinin dhe udhëheqien e Irakut nëse shpërthen lufta.
Kryeministri Zafarullah Khan Jamali ka thënë se "të gjitha përpjekjet e Pakistanit kanë qëllim shmangien e luftës, por nëse fillon lufta atëherë udhëheqia e Irakut do të jetë përgjegjëse për te".
XS
SM
MD
LG