Ndërlidhjet

PARIS


Ministrat e finacave dhe drejuesit e bankave qendrore të shtatë vendeve më të pasura të botës u takuan në Paris dhe janë zotuar të mbështesin ekonominë e dobësuar globale.
Grupi tha në një deklaratë se ekonomitë e shtatë vendeve po tregojnë rritje të ngadalsuar se sa rëndom, por mbesin të hepëshme.
XS
SM
MD
LG