Ndërlidhjet

ORLANDO/FLORIDË


Në disa qytete të Floridës, Indianës dhe Uashingtonit në brigjet perëndimore mijëra amerikanë kanë demonstruar për të mbështetur presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush dhe trupat amerikane në para një lufte të mundëshme kundër Irakut.
Disa demonstrues kanë thënë se manifestimet janë mbajtur pjesërisht si përgjigje ndaj protestave të mëdha kundër luftës që u bënë javën e kaluar në Amerikë dhe vende tjera anembanë botës.
XS
SM
MD
LG