Ndërlidhjet

KABUL


Në luftimet që janë zhvilluar në valën e fundit të dhunës midis pjesëtarëve të fraksioneve rivale në veri të Afganistanit janë vrarë së paku 6 civilë.
Luftimet janë zhvilluar midis mbështetësve të gjeneralit me prejardhje etnike uzbeke, Abdul Rashid Dostun dhe gjeneralit rival me prejardhje etnike taxhike, Atta Mohammed.
XS
SM
MD
LG