Ndërlidhjet

STAMBOLL


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara , Kofi Annan arriti në Turqi që të ndihmojë në negociatat për ri-unifikimin e Qipros dhe shfaqi optimizëm se mund të arrihet marrveshje për këte çështje.
"Kemi arritur kulmin e përpjekjeve në rrugën për zgjidhjen e problemit të Qipros dhe ky është moment vendimtar. E dij se të gjithë jemi të preokupuar me Irakun, por nuk duhet lejuar që kjo të na heqë dore këte moment vendimtar", ka thënë Kofi Annan i cili është autor i planit për ri-unifikimin e ishullit të ndarë.
XS
SM
MD
LG