Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Së paku 9 persona, 8 palestinezë dhe një ushtar izraelitë janë vrarë në territoret palestineze derisa Izraeli ka ndërmarrë një ofenzivë të re kundër militantëve të dyshuar në Rripin e Gazës.
Të mbështetur nga 20 tanke dhe helikopterë sulmues trupat kishin hyrën në qytetin palestinez Beit Hanoun në Rripin e Gazës.
Zyrtari i lartë palestinez, Saeb Erekat tha se "për këte shkallëzim e mbajmë plotësisht përgjegjës Izraelin".
XS
SM
MD
LG