Ndërlidhjet

KUVAJT


Autoritetet kuvajtiane kanë bërë të ditur se vendi ka ngritur shkallën e sigurisë, në prag të 12 vjetorit të clirimit nga Iraku.
Mbi 70 mijë trupa amerikane dhe rreth 13 mijë trupa britanike gjenden në Kuvajt, si pjesë e sulmeve të mundshme ushtarake kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG